Obchody 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Reprezentacja pocztu sztandarowego naszej szkoły 11 listopada wzięła udział w obchodach 103-lecia odzyskania niepodległości w Zakliczynie. Obchody święta rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, a następnie pochód na cmentarz parafialny i złożenie zniczy i wiązanek przy grobie żołnierza Legionów Polskich, majora Kazimierza Bojarskiego „Kuby” oraz na mogiłach poległych legionistów.

Było to swoiste podsumowanie jesiennych obchodów patriotycznych na terenie gminy, w których wzięła udział delegacja naszej szkoły.

19 września w Rudzie Kameralnej wspominaliśmy 74 rocznicę śmierci żołnierza wyklętego, majora Jana Dubaniowskiego „Salwy”. Tydzień później, 26 września, miała miejsce uroczystość patriotyczna i msza święta upamiętniająca 77 rocznicę bitwy Batalionu AK „Barbara” z niemieckim okupantem i pacyfikacji wsi Jamna. 10 października  uczestniczyliśmy w 77 rocznicy hitlerowskiego ataku na szpitalik partyzancki w lasach Woli Stróskiej.

Tego typu wydarzenia przypominają nam o trudnych dziejach historii Polski, a nasza obecność jest wyrazem szacunku dla wszystkich poległych podczas dziejowych zawieruch XX wieku w walce o wolność Polski i o wartości naszej cywilizacji, które zniszczyć chcieli nazistowscy i komunistyczni okupanci podczas II wojny światowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.