Witaj szkoło!

               1 IX przywitał nas strumieniami ulewnego deszczu, nie zważając jednak na pogodę, stawiliśmy się w szkole, by rozpocząć nowy rok szkolny.

Po mszy św. Pani Dyrektor i Pan Burmistrz Dawid Chrobak serdecznie nas przywitali. Swoją przemowę Pani Dyrektor rozpoczęła od przytoczenia słów św. Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. Wyjaśniono nam, co znaczy wymagać od siebie. Wiemy, że mamy realizować swoje zamierzenia, stawiać wysoko
( ale nie za wysoko) poprzeczkę, nie poprzestawać na małych i łatwych celach, czerpać wiedzę z książek i otaczającego świata. Pani Dyrektor życzyłam nam, byśmy w tym roku potrafili w pełni wykorzystać to, co zaoferują nam nauczyciele, byśmy czerpali z ich wiedzy, doświadczenia, wyciągali wnioski i wcielali je w życie, bo jak mawiał Churchill „Mądry uczy się stale, głupi wcale”.

Życzenia popłynęły również do rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Także Pan Burmistrz Dawid Chrobak i Pani Sabina Martyka życzyli wszystkim zdrowego i spokojnego roku, który będzie okazją do tego, byśmy rośli na dobrych i mądrych ludzi.

Potem rozeszliśmy się do sal i zadźwięczał pierwszy dzwonek…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.