Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

      W piątek  24 czerwca, o godzinie 8.00 w Kościele pod w. Św. Justyny w Paleśnicy odbyła się uroczysta msza święta na zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Następnie wszyscy nauczyciele i uczniowie zebrali się w budynku szkoły w Paleśnicy. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 zaszczycili swą obecnością burmistrz Miasta
i Gminy Zakliczyn – p. Dawid Chrobak, przewodnicząca Rady Rodziców p. Sabina Martyka oraz rodzice. Były przemówienia, podziękowania, gratulacje, życzenia i pożegnanie …. uczniów klas ósmych. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do swoich klas, aby odebrać upragnione świadectwa i po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się
z wychowawcami. Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Wycieczka sześciolatków do Zakliczyna.

Najstarsza grupa przedszkolna w ramach podsumowania działań innowacji pedagogicznej „Nasza piękna Polska”, wybrała się na wycieczkę do Zakliczyna. Celem wyjazdu było przede wszystkim uwrażliwianie dzieci na piękno naszego regionu. Podczas wycieczki sześciolatki odwiedziły nowo powstałe kino w Ratuszu. Obejrzeli projekcję jednej z bajek animowanych „Ella Bella Bingo”. Następnie podziwiali pokaz fontann na zakliczyńskim rynku, korzystając z możliwości zabawy w wodzie. Ochłodą było również zjedzenie lodów. Uwieńczeniem wyjazdu był spacer zabytkową ulicą Mickiewicza, podziwianie Domu „Pod Wagą”, Zegara Słonecznego, pomnika Jana Pawła II. Wszystko co wcześniej prezentowane było za pomocą multimediów, dzieci mogły zobaczyć na żywo. Warto docenić piękno, które mamy na wyciągnięcie ręki.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Piknik rodzinny 2022

            W sobotę 11 czerwca, przy budynku szkoły w Paleśnicy, odbył się Piknik rodzinny.  Rozpoczął się o godzinie 14.00, ale intensywne przygotowania trwały już  od godzin przedpołudniowych. Pogoda w dniu pikniku dopisała.

          Na początku  Pani dyrektor serdecznie powitała rodziców, dzieci, gości i sponsorów. Następnie odbył się występ zespołu Dziatki z chatki- miłośników kultury, obrzędów i tańca ludowego rodzimych stron, którzy poprzez stroje, scenografie, dialogi pragną przypominać wszystkim jak to dawniej bywało…. Po występie Dziatków szkolny chór zaprezentował kilka piosenek, a uczennice klasy VII przedstawiły  przygotowany przez siebie układ taneczny.

          Chcąc umilić rodzicom i dzieciom czas przygotowano wiele atrakcji: loterię fantową, zabawę na  dmuchanych zjeżdżalniach,  kulach,  dmuchanie wielobarwnych baniek mydlanych, plecenie warkoczyków, malowanie twarzy, robienie baloników, które przybierały kształty zwierzątek lub innych przedmiotów. Dzieci mogły obejrzeć wnętrze wozu strażackiego, zrobić zdjęcie na wybranym motocyklu, wziąć udział w warsztatach wyplatania makramy i innych ozdób ze sznurka, a także w konkurencji strzeleckiej. Na boisku sportowym równolegle odbywały się rozgrywki piłkarskie między rodzicami  i ich pociechami.

          Na sali gimnastycznej, dzięki personelowi z Centrum Zdrowia  w Tuchowie, dorośli mieli możliwość  zrobienia badania słuchu, wzroku, glikemii, cholesterolu, ciśnienia podoskopem i skoliometrem,  dzieci  zaś  miały okazję poznać tajniki właściwej pielęgnacji jamy ustnej.

          Uczestnicy pikniku mogli kupić w kącikach kulinarnych ciepłe i zimne napoje, lody, popcorn, watę cukrową, gofry, pyszne ciasta i inne smakołyki przygotowane przez Radę Rodziców, a także potrawy przyrządzone przez panie pracujące w szkolnej kuchni.

          Od godziny 15.00  zabawiali nas wodzireje. Było dużo muzyki, tańców integracyjnych i ciekawych konkurencji.  Wywołały one wiele uśmiechu na twarzach dzieci i dorosłych.

          Pod koniec imprezy odbyło się podsumowanie loterii fantowej- losowanie ufundowanych przez sponsorów nagród głównych.

          Piknik rodzinny okazał się dla nas wszystkich źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy.  Cieszymy się, że po dłuższej przerwie można go było w naszej szkole zorganizować.  Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania…

 

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Opłata za obiady w czerwcu

Opłata za obiady w czerwcu 2022 roku wynosi:

Kl. III – 39,20 zł

Kl. I, II, IV, V – 36,40 zł

Kl. VI, VII, VIII – 30,80 zł

Wpłaty należy dokonywać na numer konta szkoły:  BOŚ o.Tarnów 59154012032001428751580001 lub na kwitariusz u wychowawcy świetlicy.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Piknik szkolny

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Makieta zamku w Melsztynie

Przedszkolaki z oddziału „O” w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Nasza Piękna Polska” wykonały makietę zamku w Melsztynie. Majowy temat naszej innowacji „Nasza piękna okolica”miał na celu przedstawienie i ocenienie walorów turystycznych naszego regionu, uwrażliwienie dzieci na jego piękno oraz rozbudzenie wyobraźni przestrzennej, kształtowanie umiejętności planowania i realizowania swojej koncepcji. Na zajęciach dzieci poznały walory turystyczne naszego regionu,  obejrzały prezentację multimedialną ukazującą atrakcje turystyczne  Zakliczyna i okolic. Wykonując makietę dzieci wykazały się zgodną pracą i umiejętnością współpracy w grupie. Dzieci były bardzo zadowolone z efektu końcowego swojej pracy.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Mamo, Tato Kochamy Was!!!

Pod takim właśnie hasłem obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty w naszej szkole. Uroczystość ta odbyła się dnia 26 maja. W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie  z oddziałów przedszkolnych, zerówki oraz klas I – III składali swoim rodzicom podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło rodzinne. Przybyli goście mogli podziwiać przygotowane przez przedszkolaków rytmiczne tańce,  piosenki oraz wiersze pełne ciepłych słów i miłości  skierowane do Rodziców  , a także program słowno  – muzyczny oraz taniec w wykonaniu uczniów klas I – III. Miłym akcentem był moment wręczenia rodzicom własnoręcznie wykonanych upominków.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie, a Paniom Renacie Wal, Lucynie Kierońskiej, Katarzynie Raczek, Beacie Gołąb, Annie Basta, Władysławie Kobylarczyk oraz Agnieszce Markowicz za przygotowanie tej jakże pięknej i wzruszającej uroczystości.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Laboratoria Przyszłości – realizacja programu.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji
i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Celem misji jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone
w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów
i rozwijaniu zainteresowań.

Inicjatywa wspiera szkoły podstawowe w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe. Nasza szkoła otrzymała 60 000 zł.  W ramach otrzymanego wsparcia zakupiono: drukarkę 3D, zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami, stacje lutownicze, kamerę cyfrową.

Zajęcia techniki w klasie szóstej z wykorzystaniem mikrokontrolerów galeria poniżej.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Dzień Mamy Taty

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz