SAPERE AUSO- CZYTAJ!

 

18 IX braliśmy udział w warsztatach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną, a przeprowadzonych przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie. Klasy szóste, pod czujnym okiem pana Marka, opanowywały  umiejętność pisania opowiadań, siódmoklasiści zgłębiali tajniki ballad, a uczniowie klasy ósmej udowadniali pani Karolinie, że czytanie nie  boli. Z kolei nasze koleżanki i koledzy z klas I-III bawili się w kodowanie, a potem przechodzili profesjonalne badanie- bibliotekarze sprawdzali, czy w ich żyłach płynie krew młodych czytelników. Spotkania z bibliotekarzami miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważną i ciekawą czynnością jest czytanie.

Ten temat poruszyła także na zebraniu z rodzicami pani Lidia. Przekonwywała,  że warto czytać dzieciom i zachęcać je do samodzielnego czytania, bo wpływa to pozytywnie na rozwój młodego człowieka.  

Co czytać?

Na „Literackim Drzewku Szczęścia”, które pojawiło się na pierwszym piętrze, każdy może znaleźć inspiracje czytelnicze. 

Biblioteka zaprasza

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

LEKCJA HISTORII Z KAJETANEM RAJSKIM

We środę, 18 IX , do naszej szkoły przybył pan Kajetan Rajski –redaktor naczelny kwartalnika Wyklęci, absolwent prawa UJ, autor książek, wśród nich „Rozmów z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”. Przygotował dla nas wykład na temat trudnej historii naszego państwa w okresie wojennym i powojennym. Dowiedzieliśmy się o skutkach paktu Ribbentrop-Mołotow, powstawaniu Podziemnego Państwa Polskiego i jego strukturach oraz o losach żołnierzy AK. Lekcja historii, w której  brały udział klasy VI, VII i VIII zakończyła się konkursem.  Prowadzący zajęcia ofiarował także bibliotece szkolnej książki na temat Żołnierzy Wyklętych.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

PAMIĘĆ I PRZESTROGA!

Warszawa, 03.09.2019. Dzwon „Pamięć i Przestroga”, na placu Piłsudskiego w Warszawie. Powstał on w przemyskiej pracowni ludwisarskiej na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i został przekazany miastu Wieluń. 

 

PAMIĘĆ I PRZESTROGA!

Wspominając TRAGICZNY WRZESIEŃ 1939 r., zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej na uroczystej akademii poświęconej tamtym wydarzeniom. Po odśpiewaniu hymnu państwowego wsłuchaliśmy się w narrację konferansjerek- Wiktorii i Julki, które przypomniały o agresji Niemiec i Rosji Radzieckiej na Polskę, bohaterskiej postawie żołnierzy, ich ofiarnej walce oraz dramatach, jakie przeżywała ludność cywilna. Wysłuchaliśmy też wierszy m.in. Herberta i Słonimskiego. Chór szkolny zaśpiewał
„Deszcz jesienny” i przejmującą piosenkę pt.”A jeśli nie wrócę”.

Na końcu wybrzmiał apel: „Ofiary tamtej wojny proszą o pamięć i przestrzegają: NIGDY WIĘCEJ WOJNY!”

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Startujemy!

2 XI rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw zgromadziliśmy się w kościele na Mszy św., a potem przeszliśmy do szkoły. Tutaj przywitała nas uśmiechnięta  Pani Dyrektor, która przytoczyła historię o sklepie, dając wszystkim do zrozumienia, jak ważna jest szkoła w życiu każdego młodego człowieka. Pani Dyrektor życzyła Nauczycielom sukcesów wychowawczych oraz pedagogicznych, Rodzicom radości z małych i  większych sukcesów dzieci, a Uczniom wytrwałej i owocnej pracy.

Miłe słowa skierowała także do nas Pani Sabina Martyka-Przewodnicząca Rady Rodziców, dodając nam otuchy na chwilę przed pierwszym dzwonkiem.

Zaciekawieni  ruszyliśmy na spotkanie z naszymi wychowawcami, z wolna żegnając wakacje…

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Stara wersja strony szkoły

http://zsppalesnica.internetdsl.pl/

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz